Garanti İade ve İptal

 

Garanti Şartları

 

Satın aldığınız ürün FMS Çelik garantisi altında olup, ilerleyen dönemde ürünün arızalanması durumunda bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Garanti şartlarının geçerli olabilmesi için Faturanızı ve varsa Garanti Belgesini saklamanız gerekmektedir. Fatura kutu üzerine yapıştırılmış veya kutu içerisine bırakılmış olabilir. Faturanın kaybolması durumunda marka ek bir garanti belgesi göndermeyecektir.

Faturanızın kaybolması durumunda firmamızdan e-mail yolu veya telefon ile müşteri hizmetlerine ulaşarak fatura örneğinin tarafınıza gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Ürün gönderilerinin anlaşmalı MNG Kargo ile yapılması gerekmektedir.

 

İade Şartları

 

İade, değişim, tamir gibi her türlü gönderi ücreti gönderene aittir. 

'' Ücretsiz İade kargo kodunuz ile Alıcının 191608670 FMS Çelik Zücc. Mef. Gıda İnş. İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. olduğunu belirterek faturanızla birlikte MNG Kargoya paketinizi verebilirsiniz ''

İade şartlarına uyan tüm ürünleri, kargoyu teslim alma tarihinizden itibaren 14 iş günü içerisinde iade edebilirsiniz.

Ürünün, ürün sayfasında verilen bilgilerden farklı olması, hasarlı veya eksik olması durumunda herhangi bir kargo ücreti ödemeden anlaşmalı kargo firması MNG Kargo ile iade edebilirsiniz. 

Kullanılmış, ambalajına zarar verilmiş ürünler kabul edilmeyecektir.

Şirket adına fatura kesilen siparişler için iade işlemi yapılırken mutlaka şirket tarafından iade faturası kesilmesi gerekmektedir. İade faturası kesilmeyen gönderiler teslim alınmamaktadır.

Teslim aldığınız üründe az sayıda kırık parça var ise, Kırık olan ürünün resmini çekerek, Sipariş numarası ve kırık parçanın isminin içerdiği bir e-mail göndermeniz durumunda, yedek parça temini yapılmaktadır.

Ambalajında hasar olan kargolar, teslim alınmadan kargo görevlisinin yanında tutanak tutularak iade edilmelidir.

Ürününüz firmamıza ulaştığında kontrol edilecek ve iade koşullarına uygun olması durumunda ücret iadesi işleminiz yapılacaktır.

 

Cayma hakkı nedir?


6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) gereğince, alıcıların teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak sebep göstermeden ve "kargo ücreti ödemeden" ürünleri iade etme hakları vardır. Kanunu her kurumun uygulaması gerekmektedir.
MNG Kargoya iletmeniz gereken Ücretsiz İade kodunuzu ürünler tarafınıza teslim edildikten itibaren 14 iş günü içerisinde sipariş detay sayfanızdan ''Kolay İade'' butonu ile edinebilirsiniz.


Cayma hakkı (İptal) Nasıl Kullanılır?

Alıcının cayma hakkını kullanabilmesi için teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde ürünü iade etmek istediğini satıcıya bildirmesi gerekmektedir. Satıcı, alıcının talebini aldıktan sonra en geç 10 (on) gün içerisinde, ürünü iade alıp ürün bedeli ve iade kargo ücretini alıcıya hiçbir masraf yükletmeksizin ödemekle yükümlüdür.

Ürün, Satıcı’ ya iade edilirken teslimatı sırasında Alıcı’ya ibraz edilmiş olan orijinal faturanın da iade edilmesi gerekmektedir. Faturanın iade açıklama bölümü varsa eğer bu bölüm doldurulmalı ve fatura, Alıcı tarafından imzalanarak ürünle birlikte teslim edilmelidir.

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun 28.05.2014 tarihinde yürürlüğe girmiştir.

28.05.2014 tarihinden önce satın alınan ürünler için 4077 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun geçerlidir. Bu kanuna göre, alıcıların teslimat tarihinde itibaren 7 gün içinde cayma haklarını kullanarak sebep göstermeden ve "kargo ücreti ödemeden" ürünleri iade etme hakları vardır. Cayma hakkı süresi dışında kalan iade talepleri için geçerli süre ise 30 gündür.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR